MENU

GdzieCoJest

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 

Dlaczego warto korzystać z aplikacji GdzieCoJest.pl? pytania i odpowiedzi

Przed erą cyfryzacji większość dokumentów miała formę papierową. W sytuacji, gdy ktoś umierał, wystarczyło przejrzeć szuflady czy szafki i wszystko się znajdowało. Obecnie dajemy pierwszeństwo formie elektronicznej – prowadzi to do sytuacji, że jeśli nie wiemy o jakimś składniku majątku, który powinien do nas trafić, ponieważ jesteśmy spadkobiercami, to możemy go nigdy nie odnaleźć.

 

Do czego służy aplikacja GdzieCoJest.pl? pytania i odpowiedzi

Aplikacja GdzieCoJest.pl ma ułatwić życie naszym bliskim lub pozostałym ważnym dla nas osobom w sytuacji, gdyby nas zabrakło. W zamyśle aplikacja ma pomóc we właściwym uporządkowaniu spraw majątkowych, ułatwić sprawne przejęcie majątku oraz przede wszystkim oszczędzić innym stresów z tym związanych.

 

Jak utworzyć konto w aplikacji? pytania i odpowiedzi

Te informacje znajdziesz w instrukcji korzystania z aplikacji GdzieCoJest.pl, dostępnej na stronie https://gdziecojest.pl/

 

Co to jest Powiadomienie? pytania i odpowiedzi

Powiadomienie to wiadomość, którą przygotowujemy dla wybranych przez siebie osób i która ma być wysłana, jeśli nie potwierdzimy obecności (że żyjemy). Powiadomienie może zawierać dowolne treści, nie tylko dotyczące naszego majątku.

 

Kto ma dostęp do przygotowanych przez mnie Powiadomień? pytania i odpowiedzi

Nikt poza użytkownikiem.

 

Czy informacje, które wpisuję w Powiadomienia są bezpieczne? pytania i odpowiedzi

Tak. Ze strony aplikacji GdzieCoJest.pl dołożyliśmy wszelkich starań, aby nikt niepowołany nie miał do nich dostępu. Niemniej przygotowane powiadomienia są wysyłane na skrzynki e-mail, nad którymi nie mamy kontroli (są one wskazane przez użytkownika). Z tego powodu zalecamy unikanie podawania w powiadomieniach zbyt szczegółowych informacji dotyczących majątku czy też innych spraw, zwłaszcza haseł, PIN-ów czy innych danych dostępowych. Np. do uzyskania świadczenia z polisy ubezpieczenia na życie wystarczy znać nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego i numer polisy (oczywiście należy być osobą uposażoną w polisie).

 

Czy aplikacja GdzieCoJest.pl przechowuje dane mojej karty? pytania i odpowiedzi

Nie – nie przechowujemy ani nie gromadzimy tego typu danych. Są one przekazywane bezpośrednio do PayU, które dokonuje płatności po potwierdzeniu przez użytkownika.

 

Dlaczego nie ma bezpłatnych okresów próbnych? pytania i odpowiedzi

Przygotowane powiadomienia spełnią swoją funkcję jedynie wówczas, gdy od początku będą przygotowane właściwie. Ufamy, że poniesienie opłaty (nawet niewielkiej) zachęca, aby podejść do tematu rzetelnie i zabezpieczyć tych, których kochamy, oraz inne ważne dla nas osoby w najlepszy możliwy sposób. Szczegółowy opis funkcjonalności aplikacji znajduje się w instrukcji dostępnej na stronie https://gdziecojest.pl/.

 

Skąd aplikacja GdzieCoJest.pl wie, że Powiadomienia powinny być wysłane? pytania i odpowiedzi

Powiadomienia są wysyłane tylko w sytuacji braku aktywności w aplikacji trwającej tyle, ile określił użytkownik, i braku reakcji na przypomnienia (trzykrotne) – przez e-mail i SMS – o potrzebie jakiejkolwiek aktywności w aplikacji.

 

Co rozumiemy przez aktywność w aplikacji? pytania i odpowiedzi

Przez aktywność w aplikacji rozumiemy każdą akcję wykonaną w aplikacji po zalogowaniu, np.:

  • Wejście na ekran powiadomień
  • Wejście na ekran konfiguracji
  • Wejście na ekran profilu
  • Wejście na ekran notatek GdzieCoMam
  • Każda akcja dodania/edycji powiadomień/notatek/konfiguracji

Aktywnością jest również kliknięcie w link, który jest wysyłany w przypomnieniu o aktywności.

 

Jak przetwarzane są moje dane osobowe? pytania i odpowiedzi

Zasady przetwarzania danych osobowych są opisane w par. 10 regulaminu:

https://gdziecojest.pl/regulamin

Najważniejsza informacja: dostawca serwisu może przetwarzać dane osobowe przekazane przez użytkownika wyłącznie w zakresie niezbędnym do korzystania z serwisu zgodnie z niniejszym regulaminem.

 

Czy mogę zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie? pytania i odpowiedzi

Tak. Nie jest to obwarowane żadnymi dodatkowymi warunkami.

Czy mogę usunąć swoje konto w aplikacji w dowolnym momencie? pytania i odpowiedzi

Tak. Nie jest to obwarowane żadnymi dodatkowymi warunkami.